Sklep „Z drugiej ręki” to miejsce nietypowe, bowiem całość utargu ze sprzedaży dostępnych w nim produktów w całości przeznaczana jest na działalność statutową przemyskiego Stowarzyszenia (m.in. na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i dorosłych o różnych schorzeniach, programy związane z autyzmem czy wadami rozwojowymi). Ponadto bardzo często akcesoria dostępne w przemyskiej placówce, często pomagają w wyposażaniu mieszkań podopiecznych Przemyskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.
Mniej więcej raz na dwa miesiące zamówiony przez Andrzeja Beresteckiego tir, przywozi do Przemyśla 16 ton towaru. Rozładowują go wolontariusze oraz terapeuci i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mieszczących się w Korytnikach oraz przy ul. Sobótki w Przemyślu. Potem trafia on do wspomnianego sklepu, w którym można znaleźć niemal wszystko m.in.:
Towar ten przekazywany jest od ludzi dobrej woli oraz rozmaitych firm z Göteborga.
Przemyski punkt od początku jego istnienia wygenerował ponad 3 miliony zł utargu. Sklep prowadzą pracownicy niepełnosprawni oraz wolontariusze współpracujący z Towarzystwem Walki z Kalectwem oddział w Przemyślu.
Sklep „Z drugiej ręki” znajduje się przy ul. Opalińskiego 13 w Przemyślu (tarasy na os. Kazanów).
Czynny jest trzy razy w tygodniu, tj. we wtorki i w czwartki, w godzinach od 13 do 17 oraz w soboty od 9 do 13.
Naszym głównym celem jest profilaktyka i popularyzacja postępowych idei i osiągnięć w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.