| Wydarzenia

Otwarcie wystawy "Pomalować Świat"
Przemyśl / Krasiczyn w dniu 01.07.2022r.

Zadaniem PODKARPACKIEGO FESTIWALU OSÓB WYJĄTKOWYCH jest integracja środowisk osób z niepełnosprawnościami z osobami sprawnymi. Pokazaniem ich działań twórczych oraz dostosowanie aktywności kulturalnych do ich potrzeb. Festiwal jest prestiżową imprezą mającą na celu ograniczenie izolacji społecznej osób niepełnosprawnych poprzez występy na scenie, wystawę ich dzieł malarskich oraz szereg działań animacyjnych adresowanych w ich kierunku.

PODKARPACKI FESTIWAL OSÓB WYJĄTKOWYCH przewiduje następujące zadania:

 – Wystawa mobilna „Pomalować Świat” przedstawiająca twórczość malarską podkarpackich  Warsztatów Terapii Zajęciowej przez całe województwo podkarpackie z włączeniem miejscowości naszego regionu. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie od dwóch lat tworzy w swojej instytucji Galerie na Drugim Piętrze, która ukazuje dorobek malarski osób niepełnosprawnych, które pracują
w WTZ na Podkarpaciu. Wystawa, stworzona z reprodukcji obrazów podopiecznych zostanie przewieziona i czasowo prezentowana w wskazanych miejscowościach naszego województwa po wcześniejszych konsultacjach
z władzami miasta i przy współpracy z WTZ w danym regionie.

Wystawa mobilna „Pomalować świat” wypromuje prace i talenty osób niepełnosprawnych, ograniczy izolację społeczną poprzez promowanie malarstwa podopiecznych WTZ i zaprezentuje bogactwo i kunszt niepełnosprawnych artystów.

Poprzez możliwość zaprezentowania bogatego dorobku malarskiego WTZ
w szerszym odbiorze, uświadomi zdrowym ludziom obfitą pracę, przełamie liczne bariery i niedogodności z jakimi na co dzień borykają się twórcy i artyści warsztatów w całym województwie.

Comments are closed.